Resultat  spårhundsklass

Totalt efter samtliga dagar

Förarnas namn redovisas inte enl. PUL

Placering Poäng Startnummer Hund Polisdistrikt
1 729,25 67 Jurassic Erox Stockholms län
2 687,5 51 Liebods Årkan Västernorrlands län
3 680,25 68 Kustmarkens Kalix Bleking län
4 677,25 62 Gullrick´s Diba Af Ninja Västra Götalands län
5 676,75 70 Kampgårdens Läxxa Södermanlands län
6 595,25 58 Metod´s Chess Södermanlands län
7 589,75 60 Sajkes Svullo Stockholms län
8 587,75 64 Önnegårdens Fara Dalarnas län
9 581,5 56 Molars Lizst Västernorrlands län
10 573,5 78 Vårhufvud Fax Västra Götalands län
11 570,75 73 Mallekrafts Neo Västra Götalands län
12 562,25 57 Heratorpet´s Nisse Gävleborgs län
13 542 55 Budskärs Daisy Örebro län
14 522 69 Alpviolens Nero Västerbottens län
15 507 59 Heratorpet´s Orax Örebro län
16 477,25 74 Schaffers Atos Stockholms län
17 457 61 Lei-Ann´s Max Dalarnas län
18 451,5 52 Calle Upplands län
19 219 65 Passat´s Simson Blekinge län
20 178,75 76 Bashåms Övita Jämtlands län

Totalt efter lördagens tävlingar

Förarnas namn redovisas inte enl. PUL

Plac Startnr Hund Polisdistrikt Platsliggning Lydnad 1 Lydnad 2 Spår Totalt
1 67 Jurassic Erox Stockholm län 25 114,8 107,5 370 617,25
2 62 Gullrics Diba af Ninja Västra Götalands län 40 110,5 130,5 296,3 577,25
3 68 Kustmarkens Kalix Blekinge län 45 114, 101,3 290 550,25
4 56 Molars Lizst Västernorrlands län 0 111,5 90 345 546,5
5 70 Kampgårdens Läxxa Södermanlands län 45 113,5 67,25 320 545,75
6 60 Sajkes Svullo Stockholms län 50 110,8 84 260 504,75
7 51 Liebodas Årkan Västernorrlands län 50 111,5 123 215 499,5
8 64 Önnegårdens Fara Dalarnas län 45 78,5 113,3 262 498,75
9 69 Alpviolens Nero Västerbottens län 0 108 89 290 487
10 74 Schaffers Atos Stockholms län 50 88,5 48,75 290 477,25
11 55 Budskärs Daisy Örebro län 50 107,8 99,25 215 472
11 59 Heratorpets Orax Örebro län 30 89 103 250 472
13 58 Metod´s Chess Södermanlands län 50 114 101,3 200 465,25
14 57 Heratorpet´s Nisse Gävleborgs län 0 97 105,3 260 462,25
15 78 Vårhufvud Fax Västra Götalands län 35 111 105,5 210 461,5
16 52 Calle Uppsala län 50 68,5 43 290 451,5
17 73 Mallekrafts Neo Västra Götalands län 0 88 85,75 277 450,75
18 61 Lei-Ann´s Max Dalarnas län 25 75 39 202 341
19 75 Engelaiz Action Västra Götalands län 50 110,3 74,25 0 234,5
20 65 Passat´s Simson Blekinge län 50 70 99 0 219
21 76 Bashåms Övita Jämtlands län 50 74,25 54,5 0 178,75

Totalresultat efter torsdag o fredagens tävlingar

Obs! Enskilda resultat för varje moment är ej tillgängliga!

Förarnas namn redovisas inte enl. PUL

Placering Poäng Startnummer Hund Polisdistrikt
1 345 56 Molars Lizst Västernorrlands län
2 340 52 Calle Uppsala län
3 336,25 62 Gullrics Diba Af Ninja Västra Götalands län
4 310 60 Sjkes Svullo Stockholms län
5 280 59 Heratorpet´s Orax Örebro län
6 277 73 Mallekrafts Neo Västra Götalands län
7 265 55 Budskärs Daisy Örebro län
8 265 51 Liebodas Årkan Västernorrlands län
9 260,25 68 Kustmarkens Kalix Blekinge län
10 260 57 Heratorpet´s Nisse Gävleborgs län
11 251,5 78 Vårhufvud Fax Västra Götalands län
12 250 58 Metod´s Chess Södermanlands län
13 247,25 67 Jurassic Erox Stockholms län
14 236,75 64 Önnegårdens Fara Dalarnas län
15 234,5 75 Engelaiz Action Västra Götalands län
16 227 61 Lei-Ann´s Max Dalarnas län
17 225,75 70 Kampgårdens Läxxa Södermanlands län
18 219 65 Passat´s Simson Blekinge län
19 197 69 Alpviolens Nero Västerbottens län
20 187,25 75 Schaffers Atos Stockholms län
21 178,75 76 Bashåms Övita Jämtlands län